Kategorie
Blog Najnowsze

Salza powodziowa

Salza 450 cm

06.05.2014 – Piątek nie pływamy Salza ma wodę 450 cm, ok 150 m3/s, płyną drzewa. Ledwo do Wildalpen dojechaliśmy, wszędzie woda spływająca z gór po drodze, jadąc padał cały czas deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz

DSC_0607 DSC_0595

DSC_0604

Z pływania nici postanowiliśmy wybrać się w ten deszczowy dzień na spacerk po okolicznych Alpach.. Oglądaliśmy przy wysokiej wodzie niespływalny Hinter Wild Alpen… Chyba tak to się nazywa.. Potok składający się z ponad dwóch kilometrów sztucznych progów…

DSC_0587

W Salzie płyną drzewa – zdjęcie powyżej, Widok z mostu na drodze już do Wildalpen

DSC_0588

Stary młyn przed Kanionem, Rzeczka, którą widać na zdjęciu to potoczek, przez który zazwyczaj przechodzi się gołą stopą.. ale to przy poziomie 150 cm.., Czyli standardzie, przy jakim się pływa.

DSC_0591

 Kładka do skakania do wody zazwyczaj ok 4m nad wodą. Jak widać na zdjęciach zniszczona przez potężną wodę powodziową tez to nawet ciężko by było przy niej się zatrzymać a co dopiero dojść do niej.. Salza standardowo w tym miejscu ma około 8 m szerokości. Na zdjęciu rozlewa się po brzegi..

DSC_0597

Tor przy kempingu Wildalpen,  jak widać woda na poziomie drogi.. zazwyczaj woda płynie dużo, poniżej czyli jakieś 3 m niżej.

DSC_0611

Tor przy kempingu Wildalpen, dzień drugi, woda trochę opadła.. To pływamy…

DSC_0612

Salza – 280 cm,  17.05.2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W końcu udało się popływać…Woda opadła.  Salza zamieniła się w jedną wielką falę, momentami fale dochodziły nawet do 3m metrów wysokości.. Wszystkie trudności na Salzie zniknęły.. Jedyna teraz trudności i ryzyko to iż przy kabinie była by masakra z wyjęciem łódki z wody..
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Spłynęliśmy odcinek od Zapory do Zapory…. Czyli cały odcinek… Średnia prędkość płynięcia było 25 km / h(zweryfikowana na podstawie jazdy samochodem na wysokości płynących kajaków). Jednego dnia przypłynęliśmy standardowy odcinek maratonowy tylko, że na kajakach górskich praktycznie bez wiosłowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niestety nie obyło się bez przygód.. W drodze powrotnej urwaliśmy bagażnik..  Mieliśmy jeszcze popływać w Budziejowicach. Lecz zabrakło czasu.

Film nagrany przez Kube
https://www.youtube.com/watch?v=cTKZMcVtKvo#t=14

Galeria Picassa Łukasz:
https://plus.google.com/u/0/photos/115898382648076379827/albums/6016126768792094577?sort=1

Ekipa która odważyła sie zjeść na wodę to: Michał,, Misiek, Kolins, Kowal, Adach, Kuba, Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.