Kategorie
Blog

GŁÓWNA

po raz drugi ,czyli zimowe rozpoczęcie sezonu

Skuszeni piękną wiosenną pogodą pod koniec lutego i wysokimi stanami wód  po stopnieniu śniegu skrzyknęliśmy się  na ostatni weekend  tego miesiąca na ponowne spłyniecie tej rzeczki .

W sobotę była piękna słoneczna pogoda, nam jednak pasowała bardziej niedziela. I choć było pochmurnie  i  nie za ciepło a na Jeziorze Kowalskim jeszcze nie stopniał  lód  wszyscy byli zadowoleni,  a najbardziej Kowal który płynął tą rzeczką po raz pierwszy .

Rzeka w pobliżu Wierzonki.

Stan wody  był zdecydowanie niższy  niż podczas  naszej ostatniej bytności bo na wodowskazie  w  Wierzenicy  wynosił 110 cm , a więc nieco  poniżej stanów  średnich. Trzeba mieć także  świadomość  że  wskazania te zalezą w dużym stopniu od ilości spuszczanej wody ze  stawów rybnych na jazie w  Wierzenicy.  Mimo zdecydowanie niższego  stanu wody dało się jednak płynąć , podobnie  jak przy wcześniejszym  wiosennym spłynięciu największy  problem   a właściwie atrakcję stanowiły drzewa  których przy niższym stanie do pokonania było więcej.

Fragment przed Wierzenicą

Jak sobie z nimi radziliśmy widać na filmie poniżej. Pokazaliśmy 3 podstawowe techniki : pokonywanie przeszkód,obnoszenie przeszkód i likwidacja przeszkód. Preferujemy tą pierwszą metodę, ale niestety nie zawsze jest możliwa do zastosowania.

Co  by nie powiedzieć sezon został otwarty , a w marcu póki stany wody będą wysokie , planujemy odwiedzić jeszcze Flintę

3 odpowiedzi na “GŁÓWNA”

Serwus. Mam rozdartego BigDoga
Potrzebuje trochę poszycia do naprawy … tak do celów Basenowych… macie coś może Ojcze Dyrektorze… Misiek
PS. Wiwat z okazji realizowania celów Głównych…
STARE PRÓCHNO NIE RDZEWIEJE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.